Kolejny sukces uczennicy ZS1 (foto)

Kolejny sukces uczennicy ZS1 (link otworzy duże zdjęcie)


4 stycznia 2019 roku odbył się okręgowy etap XI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w której wzięło udział 340 uczniów w 9 okręgach w Polsce. Reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Hasło przewodnie tegorocznej olimpiady brzmiało: Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych. Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie reprezentowały wyjątkowo zdolne uczennice 2 klasy technikum hotelarskiego: Weronika Wojciechowska i Katarzyna Renusz. Na etapie okręgowym w Gdyni Katarzyna Renusz zdobyła 3. miejsce wygrywając cenną nagrodę rzeczową oraz nadzieję na kwalifikacje do etapu centralnego.

Po dwóch tygodniach zostały ogłoszone oficjalne wyniki ze wszystkich okręgów i miło nam poinformować, że Katarzyna Renusz zakwalifikowała się do Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Uczennica znalazła się w zaszczytnym gronie 30 uczniów w kraju z najwyższymi wynikami na etapie okręgowym i tym samym uzyskała tytuł finalisty, który uprawnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa. W dniach 8-11.04 będzie w Kołobrzegu walczyć o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. Warto przypomnieć, że Kasia jest zaledwie w 2 klasie, więc tytuł finalisty uprawnia ją do zwolnienia z obu kwalifikacji. Do etapu okręgowego przygotowała uczennicę pani Dorota Krawiec - nauczyciel przedmiotów zawodowych z hotelarstwa.

Opublikowano: 11 lutego 2019 10:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 591

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.