Za nami pełne atrakcji ferie zimowe (foto i wideo)

Za nami pełne atrakcji ferie zimowe (link otworzy duże zdjęcie)


Ferie zimowe wypełnione inspirującymi zajęciami już za nami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas. Jak co roku przez dwa tygodnie w szkołach odbywały się zajęcia plastyczne, kulinarne, twórcze i sportowe.

Możliwość dotarcia do zaskakujących tajemnic głębin mórz i oceanów przyciągnęła wiele chętnych dzieci na "Morskie Warsztaty Naukowe", które odbyły się w dwóch grupach: dla maluchów i dla starszych dzieci. Jak powstaje fala? Jakiego koloru jest piasek? Czy Pan Ziemniak umie pływać? Kim jest Żeglarz Portugalski? Odpowiedzi na te zaskakujące pytania pomogła znaleźć dzieciom Pani Agnieszka Stanek-Pacholczyk oceanografka, autorka książki o Pajączku Łukaszu, który pomaga dzieciom poznać i zrozumieć świat.

Fani rozrywki z odrobiną rywalizacji spotkali się na turnieju gier planszowych, którego partnerem była firma Granna. Gry były zróżnicowane pod względem trudności. W turnieju wzięli udział dorośli oraz dzieci i młodzież z rodzicami. Ponadto uczestnicy mogli zdobyć punkty dla swojego osiedla w klasyfikacji Ligi Sportowej Gminy Władysławowo. Sponsorem wydarzenia był Bank BGŻ BNP PARIBAS. Zajęcia sportowe dla dzieci zorganizował Klub Sportowy Klif Chłapowo. Uczestnicy po kilku dniach zajęć zmierzyli się w turnieju w halową piłkę nożną.

„Anaruk w Grenlandii” spektakl teatru Blaszany Bębenek odbył się w ostatni piątek ferii w Urzędzie Miejskim we Władysławowie. Teatralna adaptacja lektury szkolnej została przyjęta z entuzjazmem przez najmłodszych widzów, tym bardziej, że podczas przedstawienia dzieci mogły aktywnie w nim uczestniczyć razem z aktorami.

Opublikowano: 25 lutego 2019 11:23

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 708

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.