Finał turnieju gry "Na Głowy" (foto)

Finał turnieju gry Na Głowy (link otworzy duże zdjęcie)

27 lutego w Chałupach odbyło się podsumowanie turnieju kaszubskiej gry karcianej "NA GŁOWY". Rozgrywki od wielu lat odbywają się zimową porą w sali stowarzyszenia mieszkańców Chałup "Bliza".
 
Głównym celem zawodów, organizowanych raz w tygodniu, jest aktywne, wspólne spędzanie wolnego czasu. To również powrót do korzeni i podtrzymanie tradycji. Najstarsi żyjący mieszkańcy Chałup od dawna potyczkowali się ze sobą w parach grając w "NA GŁOWY". W obecnych rozgrywkach udział wzięło 12 drużyn. Dla wszystkich uczestników za zaciętą rywalizację należą się gratulacje, gdyż oprócz walki o pierwsze miejsca chodziło przecież o dobrą zabawę. 
 
Kolejność drużyn:  
1. Wojtek Konkel - Piotr Szomburg, 
2. Marian Budzisz - Marcin Budzisz, 
3. Adam Jeka - Henryk Lessnau, 
   
Małgorzata Budzisz - Łukasz Budzisz,
Wicenty Konkel - Marian Trendel (najstarsza para), 
Rafał Budzisz - Norbert Budzisz (najmłodsza para).
 
Źródło: Marcin Budzisz - Sołtys Chałup

Opublikowano: 28 lutego 2019 16:18

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 441

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.