Nowe lampy zaświecą w Gminie Władysławowo (foto)

Nowe lampy LED przy ul. Obozowej w Ostrowie (link otworzy duże zdjęcie)


Dokładnie 63 nowe lampy staną w Karwi, Ostrowie, Tupadłach, Rozewiu i Władysławowie. Pierwsze prace, związane z instalacją okablowania oraz montażem słupów, już się rozpoczęły. Wszystkie LED-owe oprawy rozbłysną w styczniu 2017 roku.

To już trzecia w tym roku rozbudowa oświetlenia drogowego w Gminie Władysławowo. Dotychczas na kilkudziesięciu ulicach w ciągu ostatnich miesięcy rozbłysło 91 nowych lamp. Teraz zamontowane zostaną kolejne 63 w 12 lokalizacjach, które połączy ponad 2100 metrów sieci kablowej. Mowa o: ul. Nadbałtyckiej w Karwi, części ul. Lazurowej i Południowej w Ostrowie, części ul. Wiatrakowej w Tupadłach, części ul. Leona Wzorka w Rozewiu, ul. Modrzewskiego, części ul. Dąbrowskiej, ul. Golla i ul. Kochanowskiego, części ul. Szkutników, placu zabaw przy ul. Źródlanej oraz Skwerze nad Zatoką we Władysławowie. – Systematycznie staramy się rozbudowywać i modernizować oświetlenie drogowe. To bardzo ważne inwestycje dla naszych mieszkańców, szczególnie na nowopowstałych osiedlach – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

W wymienionych miejscach już tradycyjnie instalowane będą lampy wykorzystujące energooszczędną technologię typu LED. Są one droższe od swoich sodowych poprzedniczek, ale za to zdecydowanie bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Oświetlenie dróg ma także znaczący wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu samych mieszkańców. Łączny koszt inwestycji to blisko 340 tysięcy złotych.

Zobacz także: Materiał wideo pn. "Władysławowskie ulice będą bezpieczniejsze" w Twojej Telewizji Morskiej

Opublikowano: 05 grudnia 2016 09:34

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 3415

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.