Rozpoczęła się budowa ul. Jachtowej we Władysławowie (foto i wideo)

Przebudowa ul. Jachtowej we Władysławowie (link otworzy duże zdjęcie)


Inwestycja ma znaczący wpływ na usprawnienie komunikacji, zwłaszcza w sezonie letnim. Może ona odciążyć ruch na drodze wojewódzkiej nr 216 oraz nr 215. Dla przykładu, kierowcy jadący ul. Gdańską w stronę ronda we Władysławowie, po zjeździe w Drogę Chłapowską, a następnie ul. Jachtową w sprawny sposób będą mogli dostać się do osiedla Cetniewo i dalej do zachodniej części Gminy Władysławowo. Podobnie sytuacja wyglądać będzie w kierunku powrotnym.

Przebudowa ul. Jachtowej obejmuje wykonanie nowego odcinka drogi asfaltowej o długości blisko 300 metrów, wraz z rozbudową istniejącej kanalizacji deszczowej. Dzięki realizowanym robotom dojazd do posesji mieszkalnych, w sezonie stanowiących obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe, ma być szybszy, wygodniejszy, a zarazem bezpieczniejszy. – To strategiczne zadanie z punktu widzenia całej Gminy Władysławowo. Może odciążyć ruch samochodowy tak w kierunku Chałup, jak i centrum Władysławowa i zachodniej części gminy. Mieszkańców przepraszamy za obecne utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w trakcie prowadzonych prac – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Droga będzie nieprzejezdna do czasu zakończenia i odbioru inwestycji, które planowane są na koniec marca 2017 roku. Termin zależny będzie m.in. od warunków pogodowych. Koszt budowy to niespełna 500 tysięcy złotych.

Opublikowano: 24 lutego 2017 11:57

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 6528

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.