Burmistrz i Marszałek podpisali porozumienie ws. projektu przebudowy DW nr 215 (foto)

Podpisanie porozumienia ws. przebudowy DW nr 215 (link otworzy duże zdjęcie)


Burmistrz Władysławowa Roman Kużel i Marszałkowie Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Ryszard Świlski podpisali dzisiaj (03/04) porozumienie ws. wykonania projektu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 215 (Władysławowo-Karwia). Poza poprawą stanu nawierzchni planowana jest także budowa parkingów i systemu odprowadzenia wód deszczowych.

Koszt projektu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 215 w Gminie Władysławowo, przebiegającej od Władysławowa, przez Chłapowo, Rozewie, Jastrzębią Górę, Ostrowo do Karwi, to milion złotych. Samorząd Województwa Pomorskiego i Gmina Władysławowo tym wydatkiem podzielą się po połowie.

 Planowana inwestycja ma ogromne znaczenie tak dla mieszkańców, jak i przyjeżdżających do nas turystów. To przedsięwzięcie jest też spójne z innym już realizowanym projektem, czyli ścieżkami rowerowymi. Połowa dróg rowerowych będzie przebiegać wzdłuż drogi wojewódzkiej – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim obecni byli także sołtysi Jastrzębiej Góry, Karwi, Ostrowa oraz Rozewia, którzy zabiegali o podjęcie działań, zmierzających do przeprowadzenia inwestycji na trasie prowadzącej do nadmorskich miejscowości.

Projekt obejmuje nie tylko poprawę stanu nawierzchni drogi, ale też wykonanie niezbędnych odwodnień trasy na niektórych odcinkach w celu zabezpieczenia przed niszczeniem wąwozów przecinających drogę. Modernizacja obejmować będzie również powstanie infrastruktury parkingowej. Zmiany mają objąć obszar gminy z wyłączeniem wyremontowanych odcinków.

Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie przetargu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich i wyłonienie wykonawcy. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2018.

Przeczytaj więcej: Władysławowo – będzie modernizacja drogi wojewódzkiej. Skorzystają mieszkańcy i turyści - artykuł na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zobacz także: "Marszałek dołoży do drogi z Władysławowa do Karwi" - materiał wideo w Twojej Telewizji Morskiej.

Opublikowano: 03 kwietnia 2017 14:41

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1330

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.