Nowe oznakowanie wejść na plażę (foto)

Nowe oznakowanie wejść na plażę w Gminie Władysławowo (link otworzy duże zdjęcie)


Dokładnie na 78 wejściach na plażę od Chałup, przez Władysławowo, Chłapowo, Rozewie, Jastrzębią Górę, Ostrowo po Karwię zainstalowane zostało nowe oznakowanie.

Tablice zawierają niezbędne informacje tj. nr wejścia wraz z informacją o tym czy kąpielisko jest strzeżone, a także znak graficzny, ułatwiający, szczególnie dzieciom, rozpoznanie miejsca w którym się znajdują, a także nr ratunkowy nad wodą, kierujący do najbliższego centrum dyspozytorskiego.

Co ważne Gmina Władysławowo w związku z wymianą łącznie 156 tablic informacyjnych nie poniosła żadnych kosztów, gdyż całość zadania pokrył partner - operator telefonu ratunkowego.

Zobacz także: materiał wideo w TVN24 pn. "Specjalne znaki na plażach. Mają pomagać dzieciom"

Zobacz także: artykuł w Radio Gdańsk pn. "Władysławowo. Gmina wprowadziła tablice, które mają pomóc zagubionym dzieciom odnaleźć rodziców"

Opublikowano: 12 lipca 2017 11:09

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 4279

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.