Ruszyła budowa ul. Harcerskiej w ramach BO (foto)

Budowa ul. Harcerskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 (link otworzy duże zdjęcie)


Rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem nawierzchni jezdni ulicy Harcerskiej we Władysławowie na odcinku od ulicy Droga Chłapowska do ulicy Na Stoku. Autorem projektu inwestycji, realizowanej w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego, jest Mariusz Głowienka.

Droga o długości 400 metrów utwardzona zostanie płytami typu YOMB. Przy okazji wyremontowana zostanie także nawierzchnia zjazdu z ulicy Droga Chłapowska.  To pierwsza i jakże ważna inwestycja prowadzona w ramach budżetu obywatelskiego. Wraz z oddaną już wcześniej do użytku ul. Jachtową, w połączeniu z Drogą Chłapowską, drogi te stanowią naturalny objazd centrum miasta i pozwalają na dotarcie, tak do osiedla Cetniewo, jak i zachodniej części naszej gminy. Po sezonie powinna także ruszyć, realizowana przy wsparciu środków z rządowego programu przebudowa ul. Żwirowej, która będzie kolejną, znaczącą alternatywą dla zmotoryzowanych  mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Na realizację inwestycji utwardzenia ul. Jachtowej we Władysławowie z budżetu obywatelskiego 2016 przeznaczono kwotę 225 000 złotych. Zakończenie robót zaplanowano do 22 maja 2017 roku.

Opublikowano: 27 kwietnia 2017 09:19

Kategoria: Inwestycje

  • Poleć znajomemu
  • Wydrukuj

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1831

Władysławowo

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.