Gminny Ośrodek Żeglarski cały czas w grze

Gminny Ośrodek Żeglarski we Władysławowie (link otworzy duże zdjęcie)


Procedury – takim terminem można uzasadnić powody, dla których Ośrodek Żeglarski we Władysławowie jeszcze nie przybrał realnych kształtów. Nie oznacza to jednak, że jego projekt został schowany do szafy, wręcz przeciwnie, cały czas jest na liście strategicznych inwestycji gminy, a kroki związane z jego realizacją, zmierzają w dobrą stronę i przynoszą zamierzone efekty.

Gmina Władysławowo nie ustaje w staraniach, prowadzących do budowy Gminnego Ośrodka Żeglarskiego, jaki ma powstać na działkach osiedla Szotland we Władysławowie. Ostatnim znaczącym sukcesem było pozyskanie kolejnych 6 działek o łącznej powierzchni ponad 2,6 hektara, mieszczących się na przedłużeniu ul. Skandynawskiej w kierunku ul. Bohaterów Kaszubskich i Zatoki Puckiej. Są one strategiczne ze względu na ich przeznaczenie – usprawnienie komunikacji oraz obsługę przystani.

Aktualnie trwa proces, związany z ostatnim elementem, koniecznym do realizacji inwestycji. Mowa o decyzji środowiskowej dla wymienionej wyżej lokalizacji. Po jej otrzymaniu, gmina przystąpi do regulacji gruntów dwóch brakujących działek, na których powstać ma przystań. Etapem wieńczącym te działania będzie wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę. Gmina Władysławowo postępuje wedle jasno określonego planu. Co najważniejsze, jest on realizowany systematycznie i skutecznie, przynosząc zamierzone efekty. Warto także przypomnieć, że nadal istnieje możliwość pozyskania środków zewnętrznych na budowę ośrodka.  

Projekt Gminnego Ośrodka Żeglarstwa obejmuje wykonanie m.in. pływającego pomostu wraz z przyczółkiem, bosmanatem, parkingiem oraz zagospodarowanie okolicznego terenu. O kolejnych etapach, prowadzących w stronę utworzenia przystani we Władysławowie, będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem biuletynu Ratusz oraz strony internetowej wladyslawowo.pl.

Opublikowano: 28 czerwca 2018 10:25

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 738

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.