Spacery po klifie w Jastrzębiej Górze jeszcze bardziej atrakcyjne i dostępne (foto i wideo)

Przejście pomiędzy ul. Bałtycką a Promenadą Światowida wzdłuż korony klifu w Jastrzębiej G


Nie tylko latem, ale i wiosną, jesienią, czy też zimą, będzie można spacerować wzdłuż korony klifu od strony Promenady Światowida w kierunku ulicy Bałtyckiej, podziwiając przy tym piękne widoki morza oraz zachodzącego słońca. To możliwe, dzięki przeprowadzonej w tym miejscu rewitalizacji, obejmującej odtworzenie ciągu pieszego i wykonanie bezpiecznego zejścia ze schodów.

Cel inwestycji od początku był jasny – udostępnienie spacerowiczom bezpośredniego widoku na morze oraz połączenie istniejących szlaków turystycznych, rozdzielonych od siebie na odcinku ok. 100 metrów. Przejście pierwotnie powstało w latach 30 ubiegłego wieku. Po kilkunastoletnich staraniach gminy, udało się je przywrócić do odpowiedniego stanu. Już teraz widać, że był to strzał w dziesiątkę. – Staramy się zwiększać ofertę turystyczną gminy w oparciu o takie atrakcyjne miejsca. Wczasowicze spacerują wzdłuż klifu praktycznie przez cztery pory roku. Teraz będą mogli to robić w bardziej wygodny, a co najważniejsze bezpieczny sposób – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Turyści wypoczywający w Jastrzębiej Górze uwielbiają podziwiać morze i zachody słońca stojąc na szlakach biegnących wzdłuż korony klifu. Rewitalizacja to dla nich dobra wiadomość, gdyż nie będą już musieli korzystać z dzikich przejść, stanowiących zagrożenie dla ich zdrowia i życia oraz stabilności umocnień klifu. Z punktu widzenia dziedzictwa przyrody, uporządkowanie ruchu pieszego w sposób zorganizowany, ma także niebywałe znaczenie dla ochrony środowiska. Zadanie udało się przeprowadzić dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Władysławowo oraz Fundacji Rozwoju Jastrzębiej Góry.

Opublikowano: 30 sierpnia 2017 14:23

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 3428

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.