Płyty drogowe odejdą w niepamięć - rozpoczęła się przebudowa ul. Żwirowej (foto)

Przebudowa ul. Żwirowej we Władysławowie (17 października) (link otworzy duże zdjęcie)


Jeszcze przed sezonem letnim na skrzyżowaniu drogi na Łebcz, ul. Droga Chłapowska i Żwirowa we Władysławowie wykonano nowoczesne rondo. Teraz przyszedł czas na przebudowę ostatniej z wymienionych, a najbardziej doskwierającej kierowcom, odnogi tej krzyżówki tj. ulicy Żwirowej. Powstanie tam m.in. nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Ulica Żwirowa we Władysławowie tak mieszkańcom, jak i turystom, kierującym się z Drogi Chłapowskiej w stronę centrum Władysławowa i zachodniej części gminy, od lat kojarzy się z wertepami oraz prawdziwym testem dla zawieszenia, czy amortyzatorów samochodu. Wszystko przez ułożone w tym miejscu kilkadziesiąt lat temu płyty drogowe, które od dekad czekały na wymianę. Teraz, zmiana tego stanu, stała się faktem. Przebudowa ma tym większe znaczenie, że Żwirowa to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg na terenie gminy Władysławowo. – Jestem bardzo zadowolony, że we współpracy z powiatem puckim i przy wsparciu rządowych środków, zaczynamy realizację tej niezwykle strategicznej inwestycji. O komunikacyjnym znaczeniu ul. Żwirowej, szczególnie podczas wakacji, nikogo nie trzeba przekonywać. Ta trasa od lat wymagała kompleksowej modernizacji, której w końcu dokonujemy – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Zadanie obejmuje budowę nawierzchni asfaltowej na ulicy Żwirowej o łącznej długości ponad 850 metrów, w tym także dwóch wyniesionych skrzyżowań z kostki betonowej na wysokości ul. Sucharskiego i ul. Wyzwolenia. Ponadto wykonane zostaną ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe o długości blisko 1 km, chodnik oraz oświetlenie typu LED. Przebudowane zostaną również istniejące zjazdy, powstanie 20 nowych miejsc parkingowych,  a na całej długości ulicy odwodnienie. Zakres robót budowlanych przewiduje także realizację nowego odcinka magistrali wodociągowej.

Inwestycja możliwa jest dzięki współpracy Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego, a także środkom rządowym, pozyskanym z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Łączna jej wartość to ponad 3,5 miliona złotych, zostanie ukończona do końca bieżącego roku.

Opublikowano: 05 października 2017 13:07

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1502

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.