Nowy chodnik, pochylnia i dojście do przejścia kolejowego przy Hryniewieckiego (foto)

Nowy chodnik, pochylnia i dojście do przejścia kolejowego przy ul. Hryniewieckiego we Władysławowie (


Wcześniej przechodzono tamtędy przez skarpę i dalej przez ulicę w niewyznaczonym do tego miejscu. Teraz dojście przy ul. Hryniewieckiego we Władysławowie, dzięki płaskiemu zejściu i nowemu chodnikowi, zostało uporządkowane w bezpieczny dla pieszych sposób.

Inwestycja przy ul. Hryniewieckiego wiąże ze sobą kilka ważnych funkcji. To m.in. dojście do przejazdu kolejowego, łagodne zejście tzw. pochylnię i dalej, dzięki chodnikowi z kostki brukowej oraz barierkom, bezpieczną drogę dla osób zmierzających np. w stronę portu rybackiego. – Systematycznie staramy się poprawiać infrastrukturę w miejscach publicznych na terenie Gminy Władysławowo z uwzględnieniem dwóch głównych czynników tj. estetyki i bezpieczeństwa. To zadanie wpisuje się w te założenia, ponadto zazębia się z już realizowaną przebudową ul. Hryniewieckiego, obejmującą wykonanie m.in. nowej nawierzchni jezdni, chodników a także, co najważniejsze, kanalizacji deszczowej – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Przejście przez ulicę znajduje się w miejscu przebiegu tzw. "Drogi przez Port", zrealizowanej w 2015 roku, stanowiącej obwodnicę centrum dla osiedla Hallerowo. Koszt wykonania robót, w ramach których powstał nowy chodnik, pochylnia i dojścia prowadzące do przejazdu kolejowego oraz portu rybackiego, wyniósł blisko 60 tysięcy złotych.

Opublikowano: 18 października 2017 09:21

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Filmy:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1207

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.