Rozpoczęła się budowa chodnika i oświetlenia przy Drodze Chłapowskiej (foto i wideo)

Trwa budowa chodnika i oświetlenia przy Drodze Chłapowskiej we Władysławowie - 23 listopada 2017 (lin


Przy ul. Droga Chłapowska we Władysławowie, na odcinku od ul. Gdańskiej (DW nr 216) do przejazdu kolejowego, rozpoczęła się budowa chodnika i oświetlenia typu LED. To długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która w szczególności poprawi bezpieczeństwo poruszających się tą trasą pieszych.

Zakres zadania obejmuje budowę chodnika o długości ok. 365 metrów i 2 metrów szerokości, wzdłuż ulicy Droga Chłapowska we Władysławowie, wraz z przebudową istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych.  Będzie dużo bezpieczniej dla pieszych i kierowców na popularnej „obwodnicy” Władysławowa. Na tym jednak nie poprzestajemy, sukcesywnie wykonywać będziemy kolejne odcinki w kierunku Chłapowa  mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Oprócz budowy chodnika i przebudowy zjazdów, w ramach I etapu prac na Drodze Chłapowskiej, wykonane zostanie także oświetlenie drogowe, już tradycyjnie przy wykorzystaniu wysokiej jakości, ekonomicznych opraw typu LED. Koszt inwestycji wynosi ponad 250 tysięcy złotych. Roboty mają zostać zrealizowane do końca bieżącego roku.

Opublikowano: 26 października 2017 11:03

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1671

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.