Nowoczesna toaleta i elementy małej architektury zagospodarowały plac w Karwi (foto)

Nowoczesna toaleta i elementy małej architektury w Karwi (link otworzy duże zdjęcie)


Elementy małej architektury, w tym: pergole o stalowej konstrukcji, podświetlana nawierzchnia, efektowna kula wodna z granitu o średnicy 100 cm, donica z siedziskami w kształcie łuku, ławki, stojaki, zieleń oraz nowoczesna toaleta upiększyły przestrzeń publiczną na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Wojska Polskiego w Karwi.

Nowoczesna toaleta z dwoma wejściami, przystosowana do osób niepełnosprawnych, jest głównym elementem placu. Jej okolica zagospodarowana została w schludny i efektowny sposób. W miejscu centralnym, po środku fontanny, stanęła obracająca się, podświetlana kula ziemska ze wskazaną lokalizacją Karwi. Wokoło umieszczono donicę z siedziskami w kształcie łuku, ławki parkowe, stojaki rowerowe oraz totem multimedialny z ekranem dotykowym. Plac wyłożony został wielkoformatowymi, podświetlanymi płytami granitowymi, wykończonymi kostką betonową. Całość przyozdobiły obsadzenia roślinami kwietnikowymi i pnączami.

Koszt inwestycji pn. "Budowa obiektów małej architektury turystycznej i rekreacyjnej ograniczających oddziaływanie antropopresji w miejscowości Karwia" wyniósł niespełna 700 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy Gmina Władysławowo pozyskała ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju 2014-2020 Stowarzyszenia Północnokaszubska – Lokalna Grupa Rybacka.

Opublikowano: 17 lipca 2018 11:36

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1596

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.